Milujete jízdu na svém motocyklu, ale máte neustále nutkání něco se svým strojem dělat? Stále nějaké úpravy, hledání závad a podobně? Pokud ano, pak vám možná bude nápomocný sortiment řetězů. Právě v tom najdete řetěz na motorku, který budete zrovna potřebovat. Jak jistě víte, právě tato součást patří mezi součásti, které jsou na tomto stroji měněny takřka ze všeho nejvíce, pokud se neberou v potaz pneumatiky. Jedná se o převod točivého momentu z motoru na zadní kolo, a proto je zřejmé, že jde o důležitou součást, o kterou se vyplatí starat.
motocyklový řetěz

Pravidelná výměny zachrání mnoho nepříjemných situací

Skřípání, zasekávání nebo dokonce prasknutí. Tyto zmíněné situace se týkají právě sekundárních převodů, a proto je dobré si dávat pozor, v jakém stavu tento převodový element máte. Pokud si nejste jisti tím, že všechno je v pořádku, nechejte si svůj motocykl zkontrolovat u specialistů. Ti vám řeknou, zdali je potřebná výměna nebo nikoliv. Pokud se následně rozhodnete pro výměnu, neměli byste zapomínat, že současně s tímto prvkem by se měla měnit celá řetězová sada, která obsahuje zadní velkou rozetu a přední menší pastorek.
suzuki

Vyhněte se nepříjemnostem

Abyste si mohli užívat bezstarostné jízdy, pak se občasné výměny tohoto prvku zkrátka nevyhnete. Ačkoliv si myslíte, že jde o banalitu, někdy to banalita být nemusí, což poznáte především ve chvíli, kdy řetěz budete mít skutečně v tak špatném stavu, že vám praskne a vy se se svým strojem nikam nedostanete. Do takové situace byste to však neměli nechat dojít, a proto nahlédněte do sortimentu, vyberte si konkrétní typ a neváhejte namontovat.
V čem spočívají výhody svépomocného řešení?
Můžete si řetěz nastavit dle svých potřeb
Nezaplatíte za práci mechanika
Naučíte se jednoduchou, ale důležitou úpravu
Budete mít větší volnost při výběru tohoto převodového elementu

3.3/5 - (3 votes)