Telefon se bez ochranného obalu prakticky neobejde, pokud nechcete, aby se vám poškrábal displej, anebo dokonce praskl. Nejvíce se prodávají obaly na Huawei P20 Lite https://www.modnimobil.cz/huawei-p20-lite-obaly-kryty-pouzdra-1120 gelové (nesprávně nazývané jako silikonové) a tzv. flipové, jejichž tvar připomíná malou knížečku nebo zápisník. Knížkové pouzdro je navíc velmi stylové a ozdobné.

mobil na stole

Telefon vám připomene malou knížku nebo kapesní diář

Retro styl je dnes moderní fenomén a projevuje se mnoha způsoby. Většinou se jedná o napodobeniny nábytku a domácích spotřebičů nebo elektroniky. Stává se, že na návštěvě u vašich přátel narazíte na gramofon nebo Hi-fi věž, zakoupené v současné době, aby nám navodily zlaté časy osmdesátých let, sedací soupravy a křesla mají dřevěné nohy podobné těm, co se tehdy vyráběly, molitanové sedáky jsou k nerozeznání podobné těm starým, co před dvaceti lety lidé houfně vyhazovali na smetiště.

mobil v ruce

Retro styl zasáhl i knihkupectví. Ještě před pár lety se zdálo, že knihám snad definitivně odzvoní, když se na trhu objevily tituly v elektronické podobě, ale naštěstí se tak nestalo. Máme totiž v sobě zafixované období, kdy kniha byla hlavním zdrojem informací, inspirace a fantazie, a kdy Internet prakticky neexistoval.

Naše podvědomí funguje spolehlivě a vzhled papírové knížky či kapesního diáře je pro nás něčím, jako pro kojence matčin prs. Podvědomě nás takové výrobky přitahují a je to i jeden z důvodů, proč dáváme přednost takto řešeným pouzdrům na mobilní telefony. Knížková pouzdra neboli flip, jsou navíc velmi elegantní, vyrábí se z eko-kůže, to je materiál nahrazující nedostatečně pevnou a trvanlivou koženku. Eko-kůže je prodyšná, takže je to podobné, jako kdybyste oblékli svůj telefon do prvé kůže. Některé barevné odstíny mohou být skutečně výrazně inspirativní a reprezentativní a nemusíte je opatřit ani žádným potiskem či rytinou.