Pokud je vám kolem 30 let, máte stabilní příjem, všechny pohledávky splácíte bez větších potíží, možná přišla ta správná doba na hypotéku. V dnešní době je to možná jediná možnost, jak si splnit sen o vlastním bydlení. Ceny nemovitostí totiž každým rokem stoupací přímo astronomickou rychlostí, není tedy čas otálet. Jak se tedy v bance ukázat v tom nejlepším světle a získat ten nejvýhodnější hypotéku na bydlení Fahd?

 

Nad hypotékou přemýšlejte do 35 let

rodinný dům

Dnešní doba je velmi uspěchaná, sotva úspěšně absolvujete vysokou školu, je nejvyšší čas přemýšlet o vlastním bydlení a založení rodiny. Volnomyšlenkářství není na místě, pokud přemýšlíte o úvěru na bydlení, největší šanci máte v raném produktivním věku (mezi 28 až 35 lety). S každým rokem se samozřejmě šance na úspěch zmenšuje. Zkrátka řada bankovních společností má na vše své přísné tabulky, které jsou v mnohém velice limitující. Na druhou stranu je potřeba poznamenat, že v případě sjednání hypotečního úvěru ve 30 letech, není žádný problém pak dalších 30 úvěr splácet. Je tedy možné se měsíčně dostat na co možná nejmenší částky, které zatíží rodinný rozpočet jen minimálně. Jedno je ale jasné, hypotéku je zapotřebí splatit do 65 let. Tuto věkovou hranici stanovuje ČNB společně s dalšími doporučeními pro jednotlivé banky. Se stále se prodlužující produktivní dobou však můžeme narazit i na daleko vyšší hranici u některých bankovních i nebankovních subjektů. Vždy je však zapotřebí zvážit své vlastní možnosti.

 

Dobrá platební morálka je jen výhodou

peníze na uzdě

Pokud plánujete někdy v budoucnu hypotéku, mějte na paměti, že včasné placení všech pohledávek je vodítkem k vaší důvěryhodnosti pro danou banku. Banky dnes disponují celou řadou dostupných informací, které odhalí i ty nejmenší prohřešky. Někdy k zamítnutí úvěru stačí bohužel opravdu málo, pozdě splacená faktura za telefon nebo nedoplatek na vyúčtování za služby.  

4.2/5 - (4 votes)